مجله

بسم الله

شاید خیلی ها هنرمندی ها و خلاقیت های این هنرمند نسبتاً جوان را با دیواره نگاره های میدان ولیعصر دیده باشند. اما سال ها قبل، خیلی ها مثل من، نام دوست محمدی با مجله محبوب همشهری جوان و جلدهای خاص و منحصر به فردش گره خورده بود. آن زمانی که هر هفته پنج شنبه صبح، دمِ کیوسک روزنامه فروشی بودم و با دقت سعی می کردم همشهری جوان را پیدا کنم. آنقدر تنوع طرح داشت که هیچ وفت نمی شد تصویر روی جلد را حدس زد، بدون اغراق می شود گفت هیچ وقت ایده تکراری کار نمی شد. فقط اگر میان این همه رنگ و برگ، لوگوی همشهری جوان، فصل مشترک مجلات بود.

بعدها که مجله همشهری جوان که وارد بازار رقابتی شد و کمیت فروش، موضوعیت پیدا کرد، جلد خاص همشری جوان هم کمرنگ شد و بیشتر به سمت چهره سلبریتی ها رفت، هر چند باز هم تصویرساز چیره دست همشهری جوان، نمی گذاشت مجله، شبیه مجلات زرد شود و بلایی سر چهره بازیگر، بازیکن می آورد.

دوست محمدی علیرغم تمام مشغله ها، همچنان تصویرسازی جلد را انجام می داد. نیم همشهری جوان، یک تیم بود، قوی کاربلد، شاید بسیاری رفتند و عذه ای اضافه شدند، اما سبک و سیاق کار، یکی بود و هنوز ستون های تحریریه حضور داشتند.

تا اینکه در یک اتفاق، بعد از رفتن سردبیری که سال ها در همشری جوان بود، سردبیری خارج مجموعه همشهری به مجله اضافه شد و آن وقت بود که بخشی از اعضای تحریریه قدیمی به اعتراض، با مجله خداحافظی کردند و از جمله آن ها محمدرضا دوست محمدی بود.

شاید هم خوب شد تا با حضور در تیم آتلیه 3*4 و طراحی دیواره نگاره های میدان ولیعصر، از پشت ساختمان عریض و طویل همشهری بیرون بیاید و هنرش مورد تحسین واقع شود و بیشتر در میان عامه شناخته شود.

خدا قوت


سایر نگاره‌ها
اول         سوم   چهارم

  • ۱۲۴
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
بسم‌الله
گاهی عکس‌ها صدایم می‌زنند تا حرف‌هایشان را بگویم. آن‌ها خیلی حرف دارند. باید حرف‌هایشان را شنید. گاهی با حرف‌هایشان می‌خندم، بغض می‌کنم، اشک می‌ریزم، مرا به فکر فرو می‌برد یا عصبانی می‌شوم.

بیا جلوتر تا تو هم بشنوی...

کمی بیشتر...
Designed By Erfan Powered by Bayan